Events Calendar Pro - en to nb_NO translation catalogue (592 entries)

en:  Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: %s (post ID %d) created.
nb_NO: %s (post ID %d) ble opprettet.

en: %s (post ID %d) updated.
nb_NO: %s (post ID %d) ble oppdatert.

en: %s Settings
nb_NO: %s Innstillinger

en: %s cannot be a duplicate
nb_NO: %s kan ikke være et duplikat

en: %s cannot be the same as %s.
nb_NO: %s kan ikke være det samme som %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
nb_NO: %s må være et nummer mellom 0 og 21.

en: %s must be a number or percentage.
nb_NO: %s må være et tall eller prosent.

en: %s must be a phone number.
nb_NO: %s må være et telefonnummer.

en: %s must be a positive number.
nb_NO: %s må være et positivt tall.

en: %s must be a valid absolute URL.
nb_NO: %s må være en gyldig absolutt URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
nb_NO: %s må være en gyldig slug (tall, bokstaver, bindestrek eller understrek).

en: %s must consist of 5 numbers.
nb_NO: %s må bestå av 5 tall.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
nb_NO: %s må bestå av kun bokstaver, tall, bindestrek, understrek

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
nb_NO: %s må bestå av bokstaver, mellomrom, apostrofer, bindestrek og understrek.

en: %s must contain numbers and letters only
nb_NO: %s må inneholde kun nummer og bokstaver

en: %s must contain numbers, letters and dots only
nb_NO: %s må inneholde kun tall, bokstaver og punktum

en: %s must have a value that's part of its options.
nb_NO: %s må ha en verdi som kan velges gjennom dens innstillinger.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe"s official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
nb_NO: %sDokumentasjon for Programtillegg%s for alle Modern Tribes offisielle utvidelsespakker til The Events Calendar (inkludert WooTickets, Samfunnsaktiviteter, Eventbrite Billetter, Facebook-aktiviteter, etc.)

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
nb_NO: %sOfte Stilte Spørsmål (FAQ)%s som dekker alt fra grunnleggende innstillinger til avanserte valg for tematweaks.

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
nb_NO: %sInstallasjon/Oppsett-FAQs%s fra vår supportside kan være til hjelp med å gi et overblikk over hva utvidelsen kan og ikke kan gjøre. Denne delen av FAQ´en kan være nyttig ettersom den sikter på å gjennomgå alle grunnleggende installeringsspørsmål som ikke dekkes av den nye brukerprimeren.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
nb_NO: %sVår nye Brukerveiledning%s ble designet for folk i nøyaktig din posisjon. Med både steg-for-steg videoer og skrevne gjennomganger med medfølgende skjermbilder, sikter vi med veiledningen på å transformere deg fra grønnskolling til superhelt på minimal tid.

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
nb_NO: %sMal-koder, funksjoner, hooks og filtere%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
nb_NO: %sOpplæringstekster%s skrevet av både medlemmer fra vårt team og brukere fra nettsamfunnet, som dekker spesialtilpassede spørringer, integrasjon med tredjeparts temaer og utvidelser, etc.

en: &laquo; All Events
nb_NO: &laquo; Alle Aktiviteter

en: &laquo; Previous Events
nb_NO: &laquo; Tidligere aktiviteter

en: (0 or empty for free tickets)
nb_NO: (0 eller blankt for gratisbilletter)

en: (Coming Soon!)
nb_NO: (Kommer snart!)

en: (See all)
nb_NO: (Vis alle)

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
nb_NO: 0 = zoomet ut; 21 = zoomet inn.

en: <ol><li><strong>Inserted:</strong> A new item was inserted successfully.</li><li><strong>Updated:</strong> An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.</li><li><strong>Skipped:</strong> A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.</li></ol>
nb_NO: <ol><li><strong>Satt inn:</strong> Et nytt objekt ble satt inn.</li><li><strong>Oppdatert:</strong> Systemet fant et objekt med samme navn og/eller oppstartsdato. Det eksisterende objektet ble oppdatert med nye verdier fra filen.</li><li><strong>Ignorert:</strong> En eller flere av radene i CSV-filen kunne ikke importeres. Ignorererte rader er angitt nedenfor.</li></ol>

en: <ol><li><strong>Organizer import requires:</strong> Organizer Name</li><li><strong>Venue import requires:</strong> Venue Name</li><li><strong>Event import requires:</strong> Event Name and Event Start Date</li></ol>
nb_NO: <ol><li><strong>Krav til import av arrangør:</strong> Navn på arrangør</li><li><strong>Krav til import av sted/plassering:</strong> Navn på sted/plassering</li><li><strong>Krav til import av aktiviteter:</strong> Tittel på aktivitet og Startdato</li></ol>

en: <p>The following fields are required for a successful import:</p>
nb_NO: <p> Følgende felter er nødvendig for import:</p>

en: <p>The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications. Want to create a new view? Grab a copy of the <a href="%s">Sample Agenda View plugin from Github</a></p>
nb_NO: <p>Innstillingene under styrer visningen av kalenderen. Hvis ting ikke ser riktig ut, kan du prøve å bytte mellom tre alternative stilark eller velge en sidemal fra temaet.</p> Det kommer til å være situasjoner der standardmalen ikke passer fullstendig. Sjekk ut vår <a href="%s">guide</a> for instruksjoner om tilpassede modifikasjoner. Vil du lage en ny visning? Ta en kopi av <a href="%s">Eksempelvisning fra Github</a></p>

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
nb_NO: Et gjennomdesignet og stilsatt tema for dine aktivitetssider.

en: A widget that displays upcoming events.
nb_NO: En widget som viser kommende aktiviteter

en: Add Event
nb_NO: Legg til Aktivitet

en: Add HTML after event content
nb_NO: Legg til HTML etter aktivitetens innhold

en: Add HTML before event content
nb_NO: Legg til HTML før Aktivitetens innhold

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Event
nb_NO: Legg til ny Aktivitet

en: Add New Event Category
nb_NO: Legg til ny kategori

en: Add New Organizer
nb_NO: Legg til ny Arrangør

en: Add New Venue
nb_NO: Legg til nytt Sted

en: Add new ticket
nb_NO: Legg til ny billett

en: Additional Functionality
nb_NO: Tilleggsfunksjonalitet

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Advanced Template Settings
nb_NO: Avanserte Malinnstillinger

en: Afghanistan
nb_NO: Afganistan

en: Algeria
nb_NO: Algerie

en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: All Day Event
nb_NO: Heldagsaktivitet

en: All Day Event:
nb_NO: Heldagsaktivitet:

en: All Event Categories
nb_NO: Alle Aktivitetskategorier

en: All Events:
nb_NO: Alle Aktiviteter:

en: All future events in the series will be changed. Any changes made to other events will be kept.
nb_NO: Alle framtidige aktiviteter i serien vil endres. Eventuelle endringer til andre aktiviteter vil beholdes.

en: All future events in the series will be deleted.
nb_NO: Alle fremtidige aktiviteter i serien vil bli slettet.

en: All other future events in the series will not be deleted.
nb_NO: Alle andre framtidige aktiviteter i serien vil ikke bli slettet

en: All other future events in the series will remain the same.
nb_NO: Alle andre framtidige aktiviteter i serien vil forbli uendret.

en: Allow more than the default 3 events per day in month view.
nb_NO: Tillater mer enn standard 3 aktiviteter per dag i månedsvisning.

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Antarctica
nb_NO: Antarktis

en: Antigua And Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Are you developer looking to build your own frontend view? We created an example plugin that demonstrates how to register a new view. You can %sdownload the plugin at GitHub%s to get started.
nb_NO: Er du utvikler og ønsker å bygge opp din egen front-end visning? Vi skapte en eksempel-utvidelse som demonstrerer hvordan en registrerer en ny visning. Du kan %slaste ned utvidelsen på GitHub%s for å komme i gang.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
nb_NO: Tenker du "Wow, denne utvidelsen er utrolig! Jeg burde vise min takknemlighet til Modern Tribe for alt det harde arbeidet de har gjort." Den største takken vi kunne spurt om er gjenkjennelse. Legg til en liten lenke nederst i kalenderen (kun tekst) som fører til The Events Calendar-prosjektet.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
nb_NO: Tenker du "Wow, denne utvidelsen er utrolig! Jeg burde vise min takknemlighet til Modern Tribe for alt det harde arbeidet de har gjort." Den største takken vi kunne spurt om er gjenkjennelse. Legg til en liten lenke nederst i kalenderen (kun tekst) som fører til The Events Calendar-prosjektet.

en: Attendee List
nb_NO: Deltakerliste

en: Attendee List for: %s
nb_NO: Oppmøteliste for: %s

en: Attendees
nb_NO: Deltakere

en: Audit Trail:
nb_NO: Revisjonshistorikk:

en: Auditing Information
nb_NO: Kontroller informasjon

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Author:
nb_NO: Forfatter:

en: Available Organizers
nb_NO: Tilgjengelige Arrangører

en: Available Venues
nb_NO: Tilgjengelige Steder

en: Average Rating
nb_NO: Gjennomsnittlig vurdering

en: Azerbaijan
nb_NO: Aserbajdsjan

en: Basic Template Settings
nb_NO: Grunnleggende Malinnstillinger

en: Belarus
nb_NO: Hviterussland

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Bosnia And Herzegowina
nb_NO: Bosnia Herzegowina

en: Bouvet Island
nb_NO: Bouvetøya

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
nb_NO: Britisk territorium i det Indiske hav

en: Burundi
nb_NO: Burindi

en: CSV File:
nb_NO: CSV-fil:

en: CSV Import
nb_NO: CSV-import

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Calendar Month Navigation
nb_NO: Navigering etter Kalendermåned

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
nb_NO: Kalender drives av %sThe Events Calendar%s

en: Cambodia
nb_NO: Kambodsja

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Cape Verde
nb_NO: Kapp Verde

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Cayman Islands
nb_NO: Cayman-øyene

en: Central African Republic
nb_NO: Den sentralafrikanske republikk

en: Check in
nb_NO: Sjekk inn

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
nb_NO: Sjekk ut <a href="%s">tilgjengelige utvidelser</a>.

en: Check out the available add-ons
nb_NO: Sjekk ut tilgjengelige utvidelser

en: Check this to use the classic header.
nb_NO: Aktiver dette for å bruke den klassiske sidetoppen.

en: Check to enable maps for events and venues.
nb_NO: Sjekk for å aktivere kart for Arrangementer og Steder.

en: Checked in:
nb_NO: Sjekket inn:

en: China
nb_NO: Kina

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
nb_NO: Velg en sidemal for å styre utseendet på kalenderen og aktivitetenes innhold

en: City:
nb_NO: By:

en: Click to view a Google Map
nb_NO: Klikk for å se Google-kart

en: Cocos (Keeling) Islands
nb_NO: Kokosøyene

en: Column Mapping: %s
nb_NO: Kolonnevalg: %s

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Community Events
nb_NO: Samfunnsaktiviteter

en: Comoros
nb_NO: Komorene

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
nb_NO: Sammenligningsvalidering feilet fordi ingen sammenligningsgrunnlag ble spesifisert, for felt %s

en: Congo
nb_NO: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
nb_NO: Kongo, Den demokratiske republikken

en: Cook Islands
nb_NO: Cook-øyene

en: Cost:
nb_NO: Pris:

en: Cote D'Ivoire
nb_NO: Elfenbenskysten

en: Could not save %s.
nb_NO: Kunne ikke lagre %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
nb_NO: Listen over land må være formatert med ett land per linje i følgende format: <br>US, USA <br> UK, Storbritannia.

en: Country:
nb_NO: Land:

en: Created by:
nb_NO: Opprettet av:

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
nb_NO: Kroatia

en: Currency Symbol:
nb_NO: Valutasymbol:

en: Custom field deleted.
nb_NO: Egendefinert felt slettet.

en: Custom field updated.
nb_NO: Egendefinert felt oppdatert.

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech Republic
nb_NO: Tjekkia

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date out of range.
nb_NO: Datoen er utenfor omfang.

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Debug Bar Plugin
nb_NO: Utvidelse for Feilsøkingslinje

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkings-modus

en: Default Events Template
nb_NO: Standard Aktivitetsmal

en: Default Page Template
nb_NO: Standard Sidemal

en: Default currency symbol
nb_NO: Standard valutasymbol

en: Default stylesheet used for events templates
nb_NO: Standard stilsett som benyttes på aktivitetsmalene

en: Default view
nb_NO: Standard visning

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Disable the Event Search Bar
nb_NO: Deaktiver søkefeltet for aktiviteten

en: Display
nb_NO: Vis

en: Display Settings
nb_NO: Visningsinnstillinger

en: Do Not Import
nb_NO: Ikke importer

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Dominican Republic
nb_NO: Dominikanske Republikk

en: Done
nb_NO: Ferdig

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
nb_NO: Duplikatsteder og Arrangører

en: East Timor
nb_NO: Øst-Timor

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Event
nb_NO: Rediger Aktivitet

en: Edit Event Category
nb_NO: Rediger Aktivitetskategori

en: Edit Events
nb_NO: Rediger Aktivitet

en: Edit Organizer
nb_NO: Rediger Arrangør

en: Edit Venue
nb_NO: Rediger Sted

en: Edit in %s
nb_NO: Rediger i %s

en: Edit ticket
nb_NO: Rediger billett

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address:
nb_NO: E-post adresse:

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Enable Google Maps
nb_NO: Aktiver Google Maps

en: Enable comments on event pages.
nb_NO: Aktiver kommentarer på aktivitetsider.

en: Enable event views
nb_NO: Aktiver Aktivitetsvisninger

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
nb_NO: Aktiver live ajax for datovelger på brukerområdet. (Brukervalg kreves ikke).

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å logge feilsøkingsmodus informasjon. Som standard lagres denne til din servers PHP-feillogg. Hvis du ønsker å se loggen med meldinger i nettleseren din, anbefaler vi at du installerer %s og ser etter "Tribe"-fanen i feilsøkingsdataene.

en: End Date
nb_NO: Sluttdato

en: End Date &amp; Time:
nb_NO: Sluttdato og tid:

en: End Date / Time:
nb_NO: Sluttdato og tidspunkt:

en: End of day cutoff
nb_NO: Dagen avsluttes

en: End sale:
nb_NO: Avslutt salg:

en: End:
nb_NO: Slutt:

en: Enter a 0 for events that are free or leave blank to hide the field.
nb_NO: Tast inn 0 for arrangementer som er gratis eller la stå tomt for å skjule feltet.

en: Error
nb_NO: Feil

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Event
nb_NO: Aktivitet

en: Event Add-Ons
nb_NO: Aktivitetsutvidelser

en: Event Categories
nb_NO: Aktivitetskategorier

en: Event Category
nb_NO: Aktivitetskategori

en: Event Cost
nb_NO: Pris for Aktiviteten

en: Event Description
nb_NO: Arrangementsbeskrivelse

en: Event Details
nb_NO: Aktivitetsdetaljer

en: Event End Date
nb_NO: Sluttdato

en: Event End Time
nb_NO: Sluttid

en: Event Location Details
nb_NO: Stedsbeskrivelse

en: Event Name
nb_NO: Navn på aktivitet

en: Event Navigation
nb_NO: Aktivitetsnavigering

en: Event Options
nb_NO: Alternativer for Aktivitet

en: Event Organizer Details
nb_NO: Informasjon om arrangøren

en: Event Organizer Name
nb_NO: Arrangørens navn

en: Event Phone
nb_NO: Telefonnummer

en: Event Show Map
nb_NO: Vis kart for aktivitet

en: Event Show Map Link
nb_NO: Vis lenke til kart fra Google Maps

en: Event Start Date
nb_NO: Startdato

en: Event Start Time
nb_NO: Starttid

en: Event Summary
nb_NO: Aktivitetssammendrag

en: Event Tags:
nb_NO: Merkelapper (tags) for Aktivitet:

en: Event Time &amp; Date
nb_NO: Tidspunkt for aktiviteten

en: Event Venue Name
nb_NO: Navn på Sted/Plassering

en: Event Views Navigation
nb_NO: Navigering i Aktivitetsvisning

en: Event Website
nb_NO: Aktivitetens nettsted

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
nb_NO: Utkast for aktivitet oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis Aktivitet</a>

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
nb_NO: Aktivitet publisert. <a href="%s">Vis aktivitet</a>

en: Event restored to revision from %s
nb_NO: Aktivitet gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Event saved.
nb_NO: Aktivitet lagret.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
nb_NO: Aktivitet planlagt til <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis aktivitet</a>

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
nb_NO: Aktivitet er levert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis aktivitet</a>

en: Event updated.
nb_NO: Aktivitet oppdatert.

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
nb_NO: Aktivitet oppdatert. <a href="%s">Vis aktivitet</a>

en: Event:
nb_NO: Aktivitet:

en: Eventbrite Tickets
nb_NO: Eventbrite Billetter

en: Events
nb_NO: Aktiviteter

en: Events From
nb_NO: Aktiviteter fra

en: Events Import (CSV)
nb_NO: Import av aktivitet (CSV)

en: Events In
nb_NO: Aktiviteter i

en: Events List
nb_NO: Aktivitetsliste

en: Events List Navigation
nb_NO: Navigering i Aktivitetslisten

en: Events Settings
nb_NO: Aktivitetsinnstillinger

en: Events URL slug
nb_NO: Kortlenke for aktivitets-URL

en: Events at %s
nb_NO: Aktiviteter ved %s

en: Events for %s
nb_NO: Aktiviteter for %s

en: Events template
nb_NO: Aktivitetsmal

en: Events this month
nb_NO: Aktiviteter denne måneden

en: Export
nb_NO: Eksportering

en: FAQ
nb_NO: FAQ - Spørsmål og svar

en: Facebook Events
nb_NO: Facebook-aktiviteter

en: Faceted Filters
nb_NO: Avanserte filter

en: Failed to import record in row %d.
nb_NO: Kunne ikke importere oppføring i rad %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
nb_NO: Falklandsøyene (Malvinas)

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: Field ID:
nb_NO: Felt-ID:

en: Filter by ticket #, order # or security code
nb_NO: Filtrér etter billett #, ordre # eller sikkerhetskode

en: Find Events
nb_NO: Finn Aktivitet

en: Find out more
nb_NO: Finn ut mer

en: Finding & extending your calendar.
nb_NO: Å Finne og utvikle din kalender.

en: Finding your calendar.
nb_NO: Finner din kalender.

en: Forums
nb_NO: Forum

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
nb_NO: Forum: Fordi alle trenger en Buddy

en: France
nb_NO: Frankrike

en: France, Metropolitan
nb_NO: Frankrike, Metropolitan

en: Free
nb_NO: Gratis

en: French Guiana
nb_NO: Fransk Guiana

en: French Polynesia
nb_NO: Fransk-Polynesia

en: French Southern Territories
nb_NO: Franske sørlige territorier

en: Full Styles
nb_NO: Komplett Stilsett

en: General
nb_NO: Generelt

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Getting Started
nb_NO: Komme i gang

en: Give us 5 stars!
nb_NO: Gi oss 5 stjerner!

en: Google Maps default zoom level
nb_NO: Google Maps Standard zoomnivå

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Greenland
nb_NO: Grønland

en: Heard And Mc Donald Islands
nb_NO: Heard og McDonald-øyene

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Here is the iCal feed URL for your events:
nb_NO: Dette er iCal matings-URL´en for dine aktiviteter:

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you kick ass. Thanks so much for installing our labor of love!
nb_NO: Hei! Vi er Modern Tribe og vi er her for å gjøre deg til den kuleste kiden i gata. Takk så utrolig mye for at du installerte vårt hjertebarn!

en: Hide From Event Listings
nb_NO: Skjul fra aktivitetsoppføringer

en: Hide the following settings tabs on every site:
nb_NO: Gjem de følgende innstillinger-fanene på alle sider:

en: Holy See (Vatican City State)
nb_NO: Hellige Stol (Vatikanstaten)

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: Iceland
nb_NO: Island

en: If this is your first time using The Events Calendar, you"re in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we"ve found helpful for users jumping into it for the first time:
nb_NO: Om dette er første gang du bruker The Events Calendar, har du mye fint i vente og er allerede godt på vei til å opprette din første aktivitet. Her er noen grunnleggende saker som vi har merket oss er nyttig for brukere som hopper i det for første gang:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nb_NO: Hvis du er HTML-kyndig, kan du legge til ekstra kode etter Aktivitetsmalen. Dette kan være nødvendig med enkelte Temaer, for å hjelpe med styling eller sideoppsett.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nb_NO: Hvis du er HTML-kyndig, kan du legge til ekstra kode før aktivitetsmalen.  Dette kan være nødvendig med enkelte Temaer, for å hjelpe med styling eller sideoppsett.

en: If you find that you aren"t getting the level of service you"ve come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %s or tweet %s and tell us why. We"ll do what we can to make it right.
nb_NO: Om du opplever at du ikke får det nivået av brukerstøtte du forventer fra Modern Tribe, send oss en e-post på %s eller tvitre oss %s og fortell oss hvorfor. Vi vil gjøre hva vi kan for at du skal bli fornøyd.

en: Import CSV File
nb_NO: Importer CSV-fil

en: Import Result
nb_NO: Resultat av import

en: Import Type:
nb_NO: Importtype:

en: Import complete!
nb_NO: Importen er fullført!

en: Include events in main blog loop
nb_NO: Inkluder arrangementer i loopen ti Hovedbloggen

en: Initializing Tribe Events on %s
nb_NO: Initialiserer Tribe-Aktiviteter for %s

en: Inserted: %d
nb_NO: Satt inn: %d

en: Install has 1 or more legacy event!
nb_NO: Installasjonen har en eller flere aktiviteter med gammelt innholdsformat!

en: Invalid field type specified
nb_NO: Ugyldig felttype spesifisert

en: Invalid or incomplete field passed
nb_NO: Ugyldig eller ufullstendig felt ble sendt

en: Iran (Islamic Republic Of)
nb_NO: Iran (Den Islamske Republik)

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: It appears that you have some old events calendar data that needs to be upgraded. Please be sure to back up your database before initiating the upgrade. This process can not be undone.
nb_NO: Det ser ut til at du har noen eldre Events Calendar-data som må oppgraderes. Vennligst tilse at du har en sikkerhetskopi av databasen før du utfører oppgraderingen. Denne prosessen kan ikke angres.

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Korea, Democratic People's Republic Of
nb_NO: Korea, Den Demokratiske Folkerepublikken

en: Korea, Republic Of
nb_NO: Korea, Republikk av

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgizistan

en: Lao People's Democratic Republic
nb_NO: Lao Folkets Demokratiske Republikk

en: Last Update
nb_NO: Siste oppdatering

en: Latest Version:
nb_NO: Siste versjon:

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Licenses
nb_NO: Lisenser

en: List
nb_NO: Liste

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Loading Events
nb_NO: Laster inn Aktiviteter

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
nb_NO: Savner du funksjonalitet som f.eks. gjentakende aktivitet, egendefinerte felter, samfunnsaktiviteter, billettsalg m.m?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
nb_NO: Er du ute etter ytterligere funksjonalitet, inkludert gjentakende aktiviteter, billettsalg, offentlig innsendte arrangementer, andre sideoppsett og mer?

en: M j, Y @ G:i
nb_NO: Y-m-d @ G:i

en: Macedonia
nb_NO: Makedonia

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Map Settings
nb_NO: Kartinnstillinger

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshall-øyene

en: Merge Duplicates
nb_NO: Slå sammen duplikater

en: Micronesia, Federated States Of
nb_NO: Micronesia, De Føderale Stater av

en: Migrate Data!
nb_NO: Migrer data!

en: Miscellaneous Settings
nb_NO: Diverse innstillinger

en: Missing required fields in row %d.
nb_NO: Mangler påkrevde felt i rad %d.

en: Moldova, Republic Of
nb_NO: Moldova

en: Month
nb_NO: Måned

en: Month view events per day
nb_NO: Månedsvisning aktiviteter per dag

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
nb_NO: Mer detaljert stilsetting, forsøker å dra ut stiler fra det aktive temaet.

en: More...
nb_NO: Mer…

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Mozambique
nb_NO: Mosambik

en: My Organizers
nb_NO: Mine Arrangører

en: My Venues
nb_NO: Mine Steder

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: Netherlands Antilles
nb_NO: Nederlandske Antiller

en: Network
nb_NO: Nettverk

en: Network Settings
nb_NO: Nettverksinnstillinger

en: New Caledonia
nb_NO: Ny Caledonia

en: New Event
nb_NO: Ny aktivitet

en: New Event Category Name
nb_NO: Nytt navn på Aktivitetskategori

en: New Organizer
nb_NO: Ny Arrangør

en: New Venue
nb_NO: Nytt sted

en: News and Tutorials
nb_NO: Nyheter og Brukerveiledninger

en: News from Modern Tribe
nb_NO: Nyheter fra Modern Tribe

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next Events &raquo;
nb_NO: Kommende Aktiviteter &raquo;

en: No
nb_NO: Nei

en: No checkbox options specified
nb_NO: Ingen sjekkboks-valg er spesifiserte

en: No description has been entered for this event.
nb_NO: Denne aktiviteten har ingen beskrivelse.

en: No events found
nb_NO: Fant ingen aktiviteter

en: No events found in Trash
nb_NO: Fant ingen aktiviteter i søppelkassen

en: No importer defined for %s
nb_NO: Ingen importprosess er definert for %s

en: No organizer found
nb_NO: Fant ingen arrangører

en: No organizers found in Trash
nb_NO: Fant ingen arrangører i søppelkassen

en: No previous events
nb_NO: Ingen tidligere aktiviteter

en: No radio options specified
nb_NO: Ingen radioknappvalg er spesifisert

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
nb_NO: Ingen resultater funnet for aktiviteter i nærheten av <strong>"% s"</ strong>.

en: No saved organizer exists.
nb_NO: Ingen lagrede arrangører finnes.

en: No saved venue exists.
nb_NO: Ingen lagrede steder finnes.

en: No select options specified
nb_NO: Ingen valgmuligheter er spesifisert

en: No venue found
nb_NO: Fant ingen steder

en: No venues found in Trash
nb_NO: Fant ingen steder i søppelkassen

en: Non-existant field validation function passed
nb_NO: Ikke-eksisterende feltvalideringsfunksjon godkjent

en: None of your settings were saved. Please try again.
nb_NO: Ingen av innstillingene dine ble lagret. Vennligst prøv igjen.

en: Northern Mariana Islands
nb_NO: De Nordlige Mariana-øyene

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Not getting help?
nb_NO: Får du ikke hjelp?

en: Number of events to show per page
nb_NO: Antall aktiviteter som skal vises per side

en: Only This Event:
nb_NO: Kun denne aktiviteten:

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
nb_NO: Inkluderer kun nok css til å oppnå komplekse sideoppsett som kalender- og ukevisning.

en: Order #
nb_NO: Bestilling #

en: Order Status
nb_NO: Ordrestatus

en: Organizer
nb_NO: Arrangør

en: Organizer Email
nb_NO: Arrangørens e-post

en: Organizer Information
nb_NO: Arrangørinformasjon

en: Organizer Name
nb_NO: Arrangørens navn:

en: Organizer Name:
nb_NO: Arrangørens navn:

en: Organizer Phone
nb_NO: Arrangørens tlf-nr

en: Organizer Website
nb_NO: Arrangørens nettadresse

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
nb_NO: Utkast for Arrangør oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis Arrangør</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
nb_NO: Arrangør publisert. <a href="%s">Vis arrangør</a>

en: Organizer restored to revision from %s
nb_NO: Arrangør gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Organizer saved.
nb_NO: Arrangør lagret.

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
nb_NO: Arrangør lagt til for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis arrangør</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
nb_NO: Arrangørinformasjon levert <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis Arrangør</a>

en: Organizer updated.
nb_NO: Arrangør oppdatert.

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
nb_NO: Arrangør oppdatert. <a href="%s">Vis arrangør</a>

en: Organizers
nb_NO: Arrangører

en: Origin:
nb_NO: Opprinnelse:

en: Otherwise, if you"re feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
nb_NO: I motsatt fall, om du føler deg eventyrlysten, kan du komme i gang ved å gå på Aktiviteter-menyen og legge til din første aktivitet.

en: Papua New Guinea
nb_NO: Papua Ny-Guinea

en: Parent Event Category
nb_NO: Overordnet Aktivitetskategori

en: Parent Event Category:
nb_NO: Overordnet Aktivitetskategori:

en: Past Events
nb_NO: Tidligere Aktiviteter

en: Perform Import
nb_NO: Start import

en: Philippines
nb_NO: Filipinene

en: Phone:
nb_NO: Telefon:

en: Please choose the fields that best match the columns in your CSV file.
nb_NO: Velg det feltet som stemmer best med kolonnen i CSV-filen.

en: Please import venues and organizers <i>before</i> events.
nb_NO: Importer sted/plassering og arrangør <i>før</i> aktiviteter.

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Postal Code:
nb_NO: Postnummer:

en: Premium Add-Ons
nb_NO: Premium Tilleggsutvidelser

en: Prev
nb_NO: Forrige

en: Price:
nb_NO: Pris:

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Purchaser
nb_NO: Kjøper

en: Purchaser email
nb_NO: Kjøpers e-post

en: Purchaser name
nb_NO: Kjøpers navn

en: Recurring Event
nb_NO: Gjentakende Aktivitet

en: Recurring?
nb_NO: Gjentakende?

en: Release Notes
nb_NO: Versjonsinformasjon

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin"s lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
nb_NO: Versjonsnotater som gir deg en oversikt over tilleggets livssyklus og tidspunkter når funksjoner og feilopprettinger ble utført og introdusert.

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Requires:
nb_NO: Krever:

en: Reunion
nb_NO: Gjensammenkomst

en: Right here
nb_NO: Akkurat her

en: Russian Federation
nb_NO: Russland

en: Saint Vincent And The Grenadines
nb_NO: Saint Vincent og Grenadinene

en: Sao Tome And Principe
nb_NO: Sao Tome og Principe

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search Event Categories
nb_NO: Søk i Aktivitetskategorier

en: Search Events
nb_NO: Søk i Aktiviteter

en: Search Organizers
nb_NO: Søk i Arrangører

en: Search Venues
nb_NO: Søk i Steder

en: Security Code
nb_NO: Sikkerhets kode

en: See an example of the link
nb_NO: Se et eksempel på koblingen

en: See who purchased tickets to this event
nb_NO: Se hvem som har kjøpt billetter til denne aktiviteten

en: Select a Country:
nb_NO: Velg et land:

en: Select a State:
nb_NO: Velg Fylke:

en: Select a User:
nb_NO: Velg en Bruker:

en: Select an Image
nb_NO: Velg et bilde

en: Select...
nb_NO: Velg…

en: Sell using:
nb_NO: Selg gjennom:

en: Send the attendee list by email
nb_NO: Send deltakerlisten via e-post

en: Sending...
nb_NO: Sender…

en: Set as ticket header
nb_NO: Bruk som overskrift på billett

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
nb_NO: Angi standard valuta symbol for kostnader relatert til aktiviteten. Merk at dette bare påvirker fremtidige hendelser, og at endringer gjort ikke vil gjelde med tilbakevirkende kraft.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: Show Google Map:
nb_NO: Vis kart fra Google Maps

en: Show Google Maps Link:
nb_NO: Vis lenke til kart fra Google Maps:

en: Show The Events Calendar link
nb_NO: Vis kobling til The Events Calendar

en: Show comments
nb_NO: Vis kommentarer

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
nb_NO: Vis hendelser fra nettstedets andre innlegg. Når denne innstillingen er aktivert, vil aktiviteter i tillegg fortsette å vises på standardsiden for Aktiviteter.

en: Show widget only if there are upcoming events:
nb_NO: Vis widgeten kun om det finnes framtidige aktiviteter:

en: Show:
nb_NO: Vis:

en: Singapore
nb_NO: Singapor

en: Single event URL slug
nb_NO: Enkel Aktivitet - URL kortlenke

en: Skeleton Styles
nb_NO: Skjelett-Stilsett

en: Skipped row numbers: %s
nb_NO: Følgende rader ble ignorert: %s

en: Skipped: %d
nb_NO: Ignorert: %d

en: Slovakia (Slovak Republic)
nb_NO: Slovakia (Den Slovakiske Republikk)

en: Sold %d
nb_NO: Solgt %d

en: Sold %d of %d
nb_NO: Solgt %d av %d

en: Solomon Islands
nb_NO: Salomonøyene

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
nb_NO: Beklager, The Events Calendar krever PHP %s eller nyere. Be din tilbyder av Webserver/webhotell om overflytting til nyere versjon av PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
nb_NO: Beklager, The Events Calendar krever WordPress %s eller nyere. Vennligst oppgrader WordPress.

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
nb_NO: South Georgia, South Sandwich-øyene

en: Spain
nb_NO: Spania

en: St. Pierre And Miquelon
nb_NO: St. Pierre og Miquelon

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: Start Date &amp; Time:
nb_NO: Startdato og tid:

en: Start Date / Time:
nb_NO: Startdato og tidspunkt:

en: Start sale:
nb_NO: Salget starter:

en: State or Province:
nb_NO: Fylke eller kommune:

en: Sticky in Calendar View
nb_NO: Fest til kalender visning

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: Support Resources To Help You Kick Ass
nb_NO: Ressurser som hjelper deg å komme i gang

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
nb_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nb_NO: Syria

en: Tags:
nb_NO: Merknad:

en: Tanzania, United Republic Of
nb_NO: Tanzania

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
nb_NO: Overstyring av malvalg bør flyttes til riktig underkatalog: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
nb_NO: Overstyring av malvalg bør flyttes til riktig underkatalog: tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
nb_NO: Midlertidig fil ble ikke funnet. Kunne ikke lagre %s.

en: The Events Calendar Settings
nb_NO: Innstillinger for The Events Calendar

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
nb_NO: Det overstående bør idéelt sett være formulert i flertallsform, mens denne bør være skrevet i entallsform.<br />Din Aktivitets-URL for enkeltaktivitet er: %s

en: The file went away. Please try again.
nb_NO: Ingen av innstillingene dine ble lagret. Vennligst prøv igjen.

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sWant to pair an older version%s?
nb_NO: De følgende utvidelser er gått ut på dato: <b>%s</b>. Alle Tillegg er avhengige av The Events Calendar, og vil ikke fungere som de skal, om de ikke er koblet mot korrekt versjon. %sKoble mot en eldre versjon%s?

en: The import statistics above have the following meaning:
nb_NO: Importstatistikken skal leses på følgende måte:

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
nb_NO: Den maksimale bildestørrelsen i e-posten er 580px bred, med valgfri høyde. Bildet vil skaleres for mobile enheter. Hvis du ønsker "retina "-støtte, benytt et bilde som  har en bredde på 1160px.

en: The request was sent insecurely.
nb_NO: Forespørselen ble sendt usikret.

en: The request wasn't sent from this tab.
nb_NO: Etterspørselen ble ikke sendt fra denne fanen

en: The slug used for building the events URL.
nb_NO: Stikkord benyttet for å bygge opp URLen til aktiviteten.

en: There are no fields setup for this tab yet.
nb_NO: Det finnes ingen konfigurerte felter for denne fanen enda.

en: There are no upcoming events at this time.
nb_NO: Det finnes for tiden ingen kommende aktiviteter

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
nb_NO: Ingen resultater funnet for <strong>"% s"</ strong> denne måneden. Prøv å søke på neste måned.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong>.
nb_NO: Ingen resultater funnet for <strong>"% s"</ strong>.

en: There were no results found.
nb_NO: Ingen resultater ble funnet.

en: This event has passed.
nb_NO: Denne aktiviteten er avsluttet.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
nb_NO: Denne aktiviteten ble opprettet gjennom Samfunnsaktiviteter. Er du sikker på at du vil selge billetter for den?

en: This file has column names in the first row
nb_NO: Denne filen har kolonnenavn på første rad

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
nb_NO: Her kan alle globale nettverksinnstillinger for Modern Tribes The Events Calendar modifiseres.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
nb_NO: Funksjonen er ikke tilgjengelig når "Deaktiver søkefeltet for aktiviteten" er valgt på fanen Visningsinnstillinger

en: Ticket #
nb_NO: Billett #

en: Ticket Description:
nb_NO: Billettbeskrivelse:

en: Ticket Name:
nb_NO: Billettnavn:

en: Ticket Sales
nb_NO: Billettsalg

en: Ticket Type
nb_NO: Billettype

en: Ticket header image
nb_NO: Billett Hovedbilde

en: Ticket type
nb_NO: Billettype

en: Tickets
nb_NO: Billetter

en: Tickets sold:
nb_NO: Solgte billetter:

en: Time:
nb_NO: Tid:

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: To begin importing data, please choose the type of import and the CSV file.
nb_NO: Velg importtype og angi CSV-fil for å starte import av data.

en: Today
nb_NO: I dag

en: Tribe Event Add-Ons
nb_NO: Tribe Aktivitetsutvidelser

en: Tribe Events Styles
nb_NO: Tribe Aktivitets-Stilsett

en: Trinidad And Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Turks And Caicos Islands
nb_NO: Turks og Caicos øyene

en: Tutorials
nb_NO: Brukerveiledninger

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: Undo Check in
nb_NO: Angre Innsjekking

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
nb_NO: Storbrittania

en: United States
nb_NO: USA

en: United States Minor Outlying Islands
nb_NO: USAs mindre utenforliggende øyer

en: Unnamed Organizer
nb_NO: Arrangør uten navn

en: Unnamed Venue
nb_NO: Sted uten navn

en: Upcoming Events
nb_NO: Kommende Aktiviteter

en: Update Event Category
nb_NO: Oppdater Aktivitetskategori

en: Updated: %d
nb_NO: Oppdatert: %d

en: Upgrade from The Events Calendar
nb_NO: Oppgrader fra The Events Calendar

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>conversion tool</a>.
nb_NO: Last opp en riktig formatert CSV-fil lagret med kodesettet UTF-8. Hvis du er usikker på om filen er kodet i UTF-8; spesifiser kodesettet når du lagrer filen, eller bruk et <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>konverteringsverktøy</a>.

en: Upload image for the ticket header
nb_NO: Last opp bilde for billettoverskriften

en: Use Javascript to control date filtering
nb_NO: Bruk Javascript for å styre datofiltrering

en: Use New Organizer
nb_NO: Bruk ny arrangør

en: Use New Venue
nb_NO: Bruk nytt Sted

en: Use Saved Organizer:
nb_NO: Bruk lagret arrangør:

en: Use Saved Venue:
nb_NO: Bruk lagret Sted:

en: Uzbekistan
nb_NO: Usbekistan

en: Venue
nb_NO: Sted

en: Venue Addres 2
nb_NO: Adresse 2

en: Venue Address
nb_NO: Adresse

en: Venue City
nb_NO: Sted

en: Venue Country
nb_NO: Velg et land

en: Venue Information
nb_NO: Stedsinformasjon

en: Venue Name
nb_NO: Navn på Sted/Plassering

en: Venue Name:
nb_NO: Navn på Sted/Plassering:

en: Venue Phone
nb_NO: Telefon Sted/Plassering:

en: Venue Zip
nb_NO: Postnummer

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
nb_NO: Utkast for sted oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis Sted</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
nb_NO: Sted publisert. <a href="%s">Vis sted</a>

en: Venue restored to revision from %s
nb_NO: Sted gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Venue saved.
nb_NO: Sted lagret.

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
nb_NO: Sted lagt til for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis Sted</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
nb_NO: Sted innsendt. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis Sted/Plassering</a>

en: Venue updated.
nb_NO: Sted oppdatert.

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
nb_NO: Sted oppdatert. <a href="%s">Vis sted</a>

en: Venue:
nb_NO: Sted:

en: Venues
nb_NO: Steder

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Viet Nam
nb_NO: Vietnam

en: View
nb_NO: Vis

en: View &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View All Add-Ons
nb_NO: Vis alle Tilleggsutvidelser

en: View All Events
nb_NO: Vis alle Aktiviteter

en: View As
nb_NO: Vis som

en: View Calendar
nb_NO: Vis Kalender

en: View Event
nb_NO: Vis Aktivitet

en: View Organizer
nb_NO: Vis Arrangør

en: View Venue
nb_NO: Vis Sted

en: Wallis And Futuna Islands
nb_NO: Wallis og Futuna øyene

en: We hope our plugin is helping you out.
nb_NO: Vi håper at vår utvidelse er til nytte for deg.

en: We were unable to process your request. Please try again.
nb_NO: Vi kunne ikke behandle forespørselen. Vennligst prøv igjen.

en: We"ve redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you"ll find lots of great resources, including:
nb_NO: Vi har bygget opp brukerstøtte-siden igjen fra grunnen av, i et forsøk på å hjelpe brukerne våre bedre. Sjekk innom vår %sBrukerstøtte%s der du vil finne mange flotte ressurser, inkludert:

en: Website:
nb_NO: Nettsted:

en: Welcome to The Events Calendar! Your events calendar can be found at %s. To change the events slug, visit %sEvents -> Settings%s.
nb_NO: Velkommen til The Events Calendar! Din aktivitetskalender finner du på %s. For å endre denne aktivitets-kortlenken, besøk %sAktiviteter -> Innstillinger%s.

en: Western Sahara
nb_NO: Vest-Sahara

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
nb_NO: Når vil billettsalget foregå? Om du ikke setter en start-/sluttid for salg, vil billetter være tilgjengelige fra nå og til aktiviteten avsluttes.

en: Where's my calendar?
nb_NO: Hvor er kalenderen min?

en: Wordpress.org Plugin Page
nb_NO: Wordpress.org utvidelsesside

en: Would you like to change only this instance of the event, or all future events in this series?
nb_NO: Vil du endre bare denne oppføringen av aktiviteten, eller alle fremtidige aktiviteter av samme type?

en: Would you like to delete only this instance of the event, or all future events in this series?
nb_NO: Vil du slette kun denne instansen av aktiviteten, eller alle framtidige aktiviteter i denne serien?

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
nb_NO: Skrevet dokumentasjon er bare nok til et visst punkt. Noen ganger trenger en hjelp fra en person. Dette er der våre %sbrukerforum%s kommer inn i bildet.

en: YYYY-MM-DD
nb_NO: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
nb_NO: Du <strong>kan ikke</strong> benytte samme kortlenke som vist over. Ordet du ser over burde idéelt sett være flertallsbøyd, og den aktuelle i entall.<br />Din enkle Aktivitets-URL er: %s

en: You are up to date!
nb_NO: Du er oppdatert!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
nb_NO: Du kan benytte Skjerminnstillinger for å velge hvilke kolonner du vil vise. Valget vil gjelde i tabellen under, i e-posten, for utskrift og CSV-eksportering.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
nb_NO: Du kan ikke redigere kortlenken til aktivitetssiden ettersom du ikke har aktivert visuelt fine permalenker . For øyeblikket er URL´en til din aktivitetsside <a href="%s">%s</a>. For å redigere kortlenken her, <a href="%soptions-permalink.php">aktivér en av de to nederste alternativene for permalenker</a>.

en: You don't have permission to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å utføre handlingen.

en: You have changed the recurrence rules of this event.  Saving the event will update all future events.  If you did not mean to change all events, then please refresh the page.
nb_NO: Du har endret innstillingene for gjentakelse av denne aktiviteten. Om du lagrer aktiviteten vil alle påfølgende aktiviteter i serien oppdateres. Om du ikke hadde til hensikt å endre alle aktivitetene i serien, vennligst last siden på nytt.

en: You may want to consider <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">obfuscating</a> any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
nb_NO: Du bør vurdere å <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">skrive om</a> e-post-adresser før du bruker dem på nettstedet ditt. Slik unngår du at de blir høstet inn av spammere.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
nb_NO: Du kan finne duplikater av steder og arrangører når du oppdaterer aktivitetskalenderen fra en pre-3.0-versjon. Klikk på denne knappen for å automatisk slå sammen identiske steder og arrangører.

en: You must select at least one view.
nb_NO: Du må velge minst én visning.

en: You need to select a user or type a valid email address
nb_NO: Du må velge en bruker eller taste inn en gyldig e-postadresse

en: You need to upgrade!
nb_NO: Du må oppgradere!

en: You successfully migrated (%d) entries.
nb_NO: (%d) oppføringer ble migrert uten feil.

en: You've requested a non-existent tab.
nb_NO: Du har spesifisert en fane som ikke eksisterer

en: Your current Events URL is %s
nb_NO: Din nåværende Aktivitets-URL er %s

en: Your current events URL is: %s
nb_NO: Din nåværende aktivitets URL er: %s

en: Your form had the following errors:
nb_NO: Skjemaet hadde følgende feil:

en: Your ticket has been deleted.
nb_NO: Din billett er nå slettet

en: Your ticket has been saved.
nb_NO: Din billett er nå lagret

en: Your tickets
nb_NO: Dine billetter

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
nb_NO: Din versjon av The Events Calendar er ikke oppdatert med en av dine The Events Calendar-tillegg. Vennligst %soppdatér nå.%s

en: attendees
nb_NO: deltakere

en: category
nb_NO: kategori

en: month
nb_NO: måned

en: or
nb_NO: eller

en: past
nb_NO: tidligere

en: tag
nb_NO: merk

en: upcoming
nb_NO: kommende

en: venue
nb_NO: sted
